slajd3.pngslajd1.pngslajd2.png

27.12.2020-03.01.2021 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 
27 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas. 


W poniedziałek w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Podczas Mszy Świętej Błogosławieństwo małych dzieci.  

 

Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszam o godz. 16.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. 

 

W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego oraz o godz. 15.30. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

 

2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.8.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.