slajd1.pngslajd3.pngslajd2.png

Pielgrzymka Ukraina

PIELGRZYMKA NA UKRAINĘ - LWÓW I TWIERDZE

KRESOWE

TERMIN:  16 - 21.06.2020 r

 

Znalezione obrazy dla zapytania Kamieniec Podolski  Znalezione obrazy dla zapytania Lwów katedra  Znalezione obrazy dla zapytania Chocim twierdza

1 dzień:  Spotkanie grupy w Kościele, Msza św. O godz.8.00 wyjazd spod Kościoła, przejazd do Kalwarii Pacławskiej. Po przyjeździe zwiedzanie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, poznanie historii tego miejsca. Wspólna modlitwa przed ołtarzem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Następnie przejazd do Krasiczyna. Zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem oraz spacer po parku. Wieczorem przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej. Przyjazd do LWOWA. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień  :  Śniadanie, od godz.9.00 zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem LWOWA, Pierwszym punktem zwiedzania będzie najbardziej znana nekropolia – Cmentarza Łyczakowskiego z grobami sławnych Polaków oraz Cmentarzem Orląt Lwowskich. Następnie przejazd i zwiedzanie Lwowa: Katedra unicka św. Jerzego. Przejazd do centrum miasta, zwiedzanie Starówki: Zespół cerkwi Uspieńskiej, Kościół i Klasztor Dominikanów , Rynek, Kamienice przy Rynku,Ratusz, Katedra Łacińska z kaplicą Boimów, Katedra Ormiańska,  Plac Mickiewicza z pomnikiem naszego Wieszcza. Teatr Wielki Opery i Baletu. W tym dniu Msza św w Katedrze Lwowskiej. O godz.18.00 obiadokolacja w restauracji w centrum miasta, następnie przejazd do hotelu i nocleg. 

 

3 dzień:   Śniadanie. Wyjazd ze Lwowa, przejazd do POCZAJOWA. Wizyta w najbardziej znanym miejscu kultu prawosławnego na Ukrainie. Następnie przejazd do KRZEMIEŃCA. Zwiedzanie  ruin zamku z XV w., który w XVI wieku zmodernizowała królowa Bona , dawny kościół (z pomnikiem J. Słowackiego) i kolegium Jezuitów , dawne kościoły i klasztory Franciszkanów, Bazylianów i Reformatorów (XVII-XVIII w.) , liceum krzemienieckie z 1803 r. oraz Muzeum Juliusza Słowackiego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu.

Obiadokolacja i nocleg. W tym dniu Msza św. w Krzemieńcu.


4 dzień:   Śniadanie. Odjazd do Kamieńca Podolskiego, na trasie krótkie zwiedzanie ruin XVI- wiecznego zamku Lańckorońskich w SKALE PODOLSKIEJ. Następnie odjazd do CHOCIMIA. Zwiedzanie zamku obronnego, który przetrzymał pod wodzą Jana III Sobieskiego wielki najazd turecki w XVII wieku. Na trasie zwiedzimy również wioskę zwaną OKOPAMI ŚW.TRÓJCY. Wieczorem przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. W tym dniu Msza św. do uzgodnienia.

 

5 dzień:   Śniadanie w hotelu, zwiedzanie KAMIEŃCA PODOLSKIEGO, który zyskał znany przydomek "miasta niezwyciężonego" czy też "przedmurza chrześcijaństwa". Zwiedzanie słynnej twierdzy oraz Starego Miasta z dzielnicami: polską, ormiańską i ruską. Po zwiedzaniu Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. W tym dniu Msza św. do uzgodnienia.

 

6 dzień:   Śniadanie. Wyjazd do ZBARAŻA. Zwiedzanie ruin zamku, który znany jest przede wszystkim Polakom z powieści Sienkiewicza „Ogniem i mieczem” oraz spacer do Klasztoru oo. Bernardynów. Następnie odjazd w kierunku granicy z Polską, na trasie postój i zwiedzanie ZŁOCZOWA mi. zamek Sobieskich z XVI wieku (obecnie własność Lwowskiej Galerii Sztuki) cerkiew unicka św. Mikołaja (najstarsza świątynia w mieście, konsekrowana w XVI w.) kościół Bernardynów (wzniesiony w latach 1624-1626; od XIX w. cerkiew unicka) dawny kościół Pijarów (1730) Przyjazd na granicę ukraińsko-polską. Przekroczenie granicy. Planowany przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych ( w zależności od ruchu na granicy )

 

CENA:      1.595 zł/os  ( przy grupie min. 40 osób )

 

W CENIE:

 

przejazd autokarem turystycznym z WC, video, barkiem ( autokary od 48 do 68 miejsc )

5 noclegów na Ukrainie w hotelach o standardzie 3* zgodnie z programem ( 2 x Lwów, 1 x Krzemieniec, 2 x Kamieniec Podolski )  pok. 2,3-os z łazienkami

wyżywienie zgodnie z programem ( śniadania oraz obiadokolacje )

ubezpieczenie NNW i KL za granicą ( obejmuje choroby przewlekłe )

licencjonowany pilot BP „Polan” na całą trasę 

przewodnik miejscowy na Ukrainie z językiem polskim

rezerwacja Mszy św.

 

UWAGI:

 

1/ każdy uczestnik powinien przygotować na bilety wstępów ok. 30 - 35 USD/os ( Ukraina ) oraz 18 zł ( Pałac w Krasiczynie ) 

2/ Hrywny kupimy na Ukrainie, można zabrać dolary, euro lub złotówki 

 Kurs ukraińskiej hrywny: 1 UAH = 0,17 zł

3/ Sugerowane kieszonkowe: ok. 700 UAH/os

 

Kontakt: Parafia Św. Bartłomieja w Grodźcu, tel. 607065323