slajd3.pngslajd2.pngslajd1.png

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w LOURDES

Samolotowa pielgrzymka do

Sanktuarium Matki Bożej w LOURDES

30.05 – 02.06.2019

 

 

Termin: 30.05 – 02.06.2019

 

Dzień 1: Wylot z Polski (30.05.2019)

O godzinie 15.00 spotykamy się na lotnisku w Krakowie-Balicach. Dwie godziny przed odlotem rozpoczęcie odprawy bagażowo-biletowej. Po odprawie nastąpi bezpośredni wylot z Krakowa do Lourdes o godzinie 17.20. Lądowanie na lotnisku w Lourdes o godzinie 20.05. Transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2: Lourdes (31.05.2019)

Rano, po śniadanie całodzienny pobyt w Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych
i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Następnie spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty. Czas wolny. Powrót do hotelu.Obiadokolacja. Po niej wieczorem weźmiemy udział w pięknym nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 3: Lourdes, Pic du Jer (01.06.2019)

Rano, po śniadaniu przejdziemy pod Grotę Objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zobaczymy dwupoziomową Bazylikę, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańcową. Po południu (dla chętnych) przejazd komunikacją miejską do stacji kolejki która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium; z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, doline Argelès-Gazost. (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Powrót do hotelu, obiadokolacja.Po niej możliwość wzięcia udziału w pięknym nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 4: Powrót do Polski (02.06.2019)

Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lourdes o godzinie 10.50. Lądowanie w Krakowie – Balice o godzinie 13.35. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 1 790 zł/os

Kalkulacja dla grupy 20 osób.

 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot tanimi liniami lotniczymi na trasie: Kraków – Lourdes – Kraków, bagaż podręczny do 10 kg;

 • Transfery autokarem z lotniska do Lourdes, z Lourdes na lotnisko;

 • 3 noclegi w hotelach 3***  (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);

 • Wyżywienie 2 x dziennie:  3 śniadania, 3 obiadokolacje;

 • Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL, NNW, choroby przewlekłe;

 • Opiekę polskojęzycznego pilota;

 • Przedstawiony program zwiedzania.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • opłaty dla sanktuarium, taksy klimatycznej, ofiary i bilety wstępu w Lourdes, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ok25 euro/os.;

 • możliwość przejazdu komunikacją miejską do dolnej kolejki Pic du Jer i wyjazd nią na szczyt ok 20 euro/os.;

 • transferu na lotnisko w Krakowie i powrót;

 • rejestrowanego bagażu 20 kg (210 zł w obie strony);

 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9% kosztu pielgrzymki);

 • wydatków własnych;

 • dopłaty do pokoju SGL (jednoosobowego);

 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.