13-20.01.2019 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

W niedzielę, 20 stycznia, od godz. 14.00 odwiedziny kolędowe dla rodzin, które z ważnych powodów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie. Zainteresowane rodziny proszone są o kontakt.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii – ogrzewanie kościołów. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję – Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•w czwartek, 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,

•w sobotę, 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.