slajd1.pngslajd3.pngslajd2.png

Pielgrzymka Włochy

SZLAKIEM WŁOSKICH ŚWIĘTYCH

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO WŁOCH – 8 DNI

RZYM – WATYKAN – NEAPOL – POMPEJE – PIETRELCINA – SAN GIOVANNI ROTONDO –– MONTE SAN’T ANGELO – ASYŻ – CASCIA 

  TERMIN: 27.09 – 04.10.2022 

 

CENA:

3950 PLN/os. (dla grupy 46 osób) 

4250 PLN/os. (dla grupy 36 osób) 

 

PROGRAM: 

Dzień 1: WYLOT Z POLSKI 

Spotkamy się na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Krakowa o godzinie 12:25. Lądowanie na lotnisku w Rzymie o godzinie 14:20. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień  2: RZYM – WATYKAN 

Rano, po śniadaniu (jeżeli będzie możliwa rezerwacja Mszy Św. przy grobie św. Jana Pawła II – bardzo wczesny wyjazd  z hotelu i możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu). Przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra,  jeden z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijańskiego świata, według tradycji wybudowana nad  grobem św. Piotra. Wspaniałe dzieło architektury renesansu i baroku, nekropolia papieży, w tym świętych: Leona  Wielkiego, Leona III, Grzegorza, Piusa X, Jana XXIII oraz Jana Pawła II. Następnie czas wolny w Watykanie na zakupy.  Po południu spacer po mieście. W programie: słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona z Fontanną Czterech  Rzek i kościołem św. Agnieszki, Panteon, Fontanna Di Trevi, Forum Romanum i Koloseum. Dzień zakończymy  w Bazylice św. Pawła za Murami. To symboliczne miejsce śmierci Świętego, gdzie pod baldachimem ołtarza  papieskiego znajduje się Jego grób. Wokół naw i transeptu znajdują się portrety wszystkich papieży – począwszy do  św. Piotra aż po obecnego papieża. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 3: NEAPOL 

Po śniadaniu udamy się do Neapolu – niepisanej stolicy południa Italii. Zobaczymy miejsca związane z Ojcem Dolindo.To znany mistyk i egzorcysta, o którym Ojciec Pio mawiał: „W trudnych sprawach idźcie do Ojca Dolindo! To święty  kapłan”. Jest on także autorem znanej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”. Dalej gwarną ulicą Toledo przejdziemy do  Galerii Umberto I, Teatru St. Carlo i Piazza Plebiscito ze swym Palazzo Reale. Kolejno nawiedzimy Katedrę św.  Januarego, słynną z „Cudu Krwi” oraz pospacerujemy uliczkami starówki (wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa 

UNESCO), przez uliczkę szopkarzy neapolitańskich do Chiesa del Gesù (Nowy Kościół Jezusa), gdzie znajduje się grób  świętego lekarza Giuseppe Moscati oraz wspaniała rzeźba Chrystusa złożonego do grobu, wykonana przez G. Sammartino. Na zakończenie dnia objazd panoramiczny miasta jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu, obok Castel dell’Ovo i Borgo Marinaro. Wieczorem przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 4: POMPEJE – PIETRELCINA 

Rano, po śniadaniu zobaczymy Pompeje – miasto, które zostało zniszczone w 79 roku n.e. przez erupcję Wezuwiusza.  Tu zwiedzimy wykopaliska zniszczonego starożytnego miasta. Dalej nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Różańca  Świętego. Czas wolny na modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej Pompejańskiej i przy grobie wielkiego  propagatora modlitwy różańcowej – błogosławiony Bartolo Longo. Około południa wyruszymy w kierunku SanGiovanni Rotondo. Po drodze dotrzemy do Pietrelciny, miejsca urodzenia św. Ojca Pio, gdzie zobaczymy jego dom rodzinny i inne zabudowania, miejsca i pamiątki z życia w rodzinnym mieście Świętego. Wieczorem przyjazd do hotelu, 

zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 5: SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO  

Po śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium św. Ojca Pio. W San Giovanni Rotondo Ojciec Pio żył ponad 50 lat. Podczas spaceru nawiedzimy Kościół Antyczny – stary kościółek funkcjonujący przy konwencie, kiedy Ojciec Pio przybył do SanGiovanni i gdzie otrzymał stygmaty, także bazylikę Matki Bożej Łaskawej wybudowaną na jego polecenie, zwiedzimyudostępnioną część konwentu, w której znajduje się ekspozycja z pamiątkami po Ojcu Pio. Na zakończenie nawiedzimy nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Marka Rupnika pomodlimy się przy grobie Świętego. Po południu udamy się do Monte San’t Angelo. Nawiedzimy wykute w skale Sanktuarium św. Michała Archanioła. Tu, w grocie objawił się on już w V wieku. On sam również poświęcił to miejsce, dlatego Bazylika, która jest sercem Sanktuarium nazwana została ”Bazyliką Niebiańską”, jedyną na świecie niepoświęconą ręką człowieka. Po nawiedzeniu miejsca kultu, udamy się na spacer przez zabytkową dzielnicę białych, kamiennych domków – Juno (wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Wśród licznych straganów z lokalnymi smakołykami przejdziemy do tarasu widokowego, z którego podziwiać będziemy widok na Zatokę Manfredońską. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 6: ASYŻ 

Rano śniadanie, po którym udamy się do Asyżu – miasta św. Franciszka. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki św. Klary,  gdzie znajduje się jej grób, następnie przejdziemy historycznym centrum. Zobaczymy Oratorium San Francesco  Poccollino, Chiesa Nova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone, asyski rynek z kościołem Santa  Maria sopra Minerva. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka – gotycką budowlę  ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Następnie udamy się do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 7: SANTA MARIA DEGLI ANGELI – CASCIA 

Rano, po śniadaniu udamy się do Bazyliki Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka  Porcjunkuli, w pobliżu którego św. Franciszek zmarł. Po południu udamy się do miasta Świętej Rity – do Casci.  Będziemy przejeżdżać przez wspaniałe okolicy Apeninu Umbryjskiego podziwiając piękne, zalesione krajobrazy oraz  typową zabudowę różnych, średniowiecznych miasteczek, budowanych na wzgórzach. W Casci nawiedzimy kościół,  gdzie złożone jest w kryształowym sarkofagu nienaruszone ciało świętej. Zobaczymy również klasztor, w którym  spędziła ostatnie lata swojego życia. Następnie udamy się w kierunku Rzymu do hotelu na obiadokolację i nocleg.  

Dzień 8: POWRÓT DO POLSKI 

Rano śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Planowany wylot o godzinie 14:45. Przylot do Krakowa o godzinie 16:35.  Zakończenie pielgrzymki. 

 

CENA ZAWIERA: 

∙ przelot na trasie: Kraków – Rzym – Kraków; bagaż rejestrowany do 20 kg, bagaż podręczny o wymiarach  40x25x20 cm, opłaty lotniskowe i paliwowe 

∙ transfery autokarem/busem na trasie pielgrzymki 

∙ 7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami) 

∙ wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

∙ ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka  chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami 

∙ opiekę doświadczonego pilota 

∙ przedstawiony program pielgrzymki 

∙ podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA: 

 

∙ biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją  programu, słuchawek podczas zwiedzania, obligatoryjnych napiwków, taks klimatycznych, składki na  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 100 – 110 EUR/os. – zbierane przez pilota grupy) – podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają  się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel 

 

∙ transferu autokarem na/z lotnisko w Polsce 

 

∙ napojów do obiadokolacji 

 

∙ ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem  wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na  COVID-19 (280 PLN/os. płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę).  

 

∙ wydatków własnych 

 

∙ dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie) 

 

∙ świadczeń niewymienionych w ofercie 

WAŻNE INFORMACJE: 

1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości. 

2. Zastrzegamy sobie możliwośd zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. 

3. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym godzin przelotu. 4. Cena skalkulowana jest dla grupy 46 os. 

5. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania. 

6. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części  CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie  Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379). 

7. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli  znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacychPodróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki (w tym te dotyczące wymaganych  dokumentów). Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku  konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków  wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.