slajd2.pngslajd1.pngslajd3.png

26.06-03.07.2022 r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

 

W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. 

 

Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej – serdecznie zapraszam! 

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: 

W pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu  i spowiedź w kościele parafialnym od godziny 17.00, a w Świętoszówce spowiedź od godziny 7.30. 

W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.00.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzę umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

- środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.