Piesza pielgrzymka

Zaproszenie do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę

Drodzy Bracia i Siostry Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie wejść na Jasną Górę.

Hasłem tego rocznej pielgrzymki są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Szczególnie modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w świecie. Serdecznie zapraszam także mieszkających w Polsce Ukraińców i proszę o przekazanie tego zaproszenia tym z nich, których znacie.

Wszystkich uczestników pielgrzymki pra gnę powitać 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Jasnej Górze, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 (na wałach jasnogórskich).

Roman Pindel

Biskup Bielsko-Żywiecki

Plan zapisów na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy

Pielgrzymka Andrychowska

Zapisy: od 1 do 24 lipca 2022 r. przez formularz internetowy na stronie parafii św. Stanisława w Andrychowie – zakładka PIELGRZYMKA:

Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą świętą o godz. 7:00 w kościele św. Stanisława BM w Andrychowie (Osiedle).

Pielgrzymka Bielsko-Biała

Zapisy: od 20 czerwca do 29 lipca na stronie: https://pielgrzymka.bielsko.pl/

Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą świętą o godz. 8:00 w tym roku wyjątkowo w Wilamowicach.

Pielgrzymka Cieszyńska

Zapisy: od 25 czerwca do 31 lipca w parafii św. Jerzego w Cieszynie i parafii św. Barbary w Strumieniu.

Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą świętą o godz. 7:00 w kościele św. Jerzego w Cieszynie.

Pielgrzymka Czechowicka

Zapisy: od 23 do 25 czerwca 2022 r. oraz 1 sierpnia 2022 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 w salkach parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku).

Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2022 r. Mszą świętą o godzinie 7:30 w kościele NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku).

Pielgrzymka Oświęcimska

Zapisy: od 1 lipca do 5 sierpnia 2022 r.  w parafiach dekanatu oświęcimskiego i osieckiego oraz w parafii Św. Urbana w Brzeszczach.

Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2022 r. Mszą świętą o godzinie 7:30 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Jubileuszowa XX Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

- Organizator: Parafia św. Macieja w Andrychowie

- Przewodnik Duchowy: ks. Kazimierz Walusiak

- Zapisy: od 1 do 24 lipca 2022 r.: na profilu FB:

facebook.com/Rowerowa.andrychow lub tel. 503 112 668

- Rozpoczęcie pielgrzymki: 9 sierpnia 2022 o godzinie 8:00 Mszą świętą w kościele św. Macieja w Andrychowie

- Termin: 9-14 sierpnia 2022 (w trzecim dniu przyjazd do Częstochowy)