slajd1.pngslajd3.pngslajd2.png

15-22.05.2022

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

15 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.  

 

W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. 

 

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. 

 

W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. w niedzielę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam.

 

W czwartek, 26 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii.